חינוך כלב

כשאומרים או שומעים את המושג חינוך כלב וכלבים בכלל ישנה איזו הרגשת צרימה מוזרה היות והמושג חינוך הוא מושג אנושי ובעיקר מתייחס לחינוך ילדים.

לאורך השנים שמעתי אנשים ובעלי כלבים אומרים "לשם מה אני צריך לחנך את הכלב שלי? הוא כלב!".

כמאלף כלבים בנשמתי היה לי קשה להבין את צורת המחשבה הזו והבנתי שבכדי להיות מקצועי אני חייב להיכנס לראש של הלקוח, להבין מאיפה הוא בא וללמד אותו אחרת, לאלף את המחשבה והגישה שלו ולגרום לו להבין שכמו שהוא משקיע בחינוך ילדיו , חינוך כלב לא פחות חשוב.

כשאנו מחנכים כלב אנו בעצם מטמיעים בו התנהגויות שמתאימות לאורך החיים שלנו ושל הכלב, בצורה זו אנו יוצרים חיי חברות, תקשורת טובה והרמוניה בינינו לבין כלבנו.
חינוך כלב יכולה להיות מלאכה לא קלה ובו זמנית יכולה להיות ממש פשוטה. בכדי שמלאכה זו תהיה פשוטה צריך להבין איך הכלב חושב, מאילו מניעים הוא פועל ולמה הוא מתנהג בצורות מסיימות?

לרב בעלים של כלבים מתקשים בחינוך כלבם כי הם אינם מבינים את המקור של ההתנהגות הזאת, הם נוקטים פעולות בכדי למנוע התנהגויות שלא לרוחם אך לרב אמצעים אלה לא מסבירים ולא מלמדים את הכלב איך לא להתנהג או לחילופין איך כן להתנהג. במצבים כאלה בעלי הכלבים מוצאים את עצמם מיואשים , מתוסכלים ורק אז מזמינים מאלף כלבים או במקרים קיצוניים נוטשים את הכלב.

אפשר למנוע את כל זה על ידי הזמנת מאלף כלבים הביתה ברגע שהכלב מצטרף לחיק המשפחה הן כשהוא גור והן כבוגר. התפקיד העיקרי של מאלף כלבים הוא ללוות את הבעלים במלאכת חינוך כלבם, למנוע כמה שיותר טעויות ולהדריך את הבעלים להמשך הדרך.

כשמדובר בגורים טעויות שלמראית עין נראות לנו קטנות יכולות להיות קריטיות לדפוס ההתנהגות הבוגרת של הכלב לכן חשוב ביותר לחנך ולעצב התנהגות בצורה נכונה על ידי הכוונה של מאלף כלבים.

ישנם גם מאמרים רבים ומידע באינטרנט שיכולים להקל על מלאכת חינוך כלב בביתכם.

מלאכת חינוך כלבים ואילוף כלבים היא דבר מרתק, אתם לומדים לפתח יכולות תקשורת חדשות עם כלבכם ולהגיע איתו למקומות חדשים. בהצלחה!

be a pal and share this would ya?
חינוך כלב